Powiat siemiatycki wsparł funkcjonariuszy Straży Granicznej z Mielnika chroniących granicę Polski

Powiat Siemiatycki błyskawicznie odpowiedział na prośbę Komendanta Placówki Straży Granicznej w Mielniku, który zwrócił się o pomoc w doposażeniu funkcjonariuszy. Ze środków przekazanych  powiatowi przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego  (dotacja celowa na realizację zadań związanych z zarządzaniem kryzysowym) zostało zakupionych kilkadziesiąt wysokiej jakości plecaków taktycznych, które na co dzień będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy broniących polskiej granicy na odcinku nadzorowanym przez placówkę SG w Mielniku. Plecaki zostały dziś przekazane w siemiatyckim starostwie. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Jest ona potrzebna każdemu, kto pracuje w bardzo trudnych warunkach. Wszystko to zaś dzięki specjalnym materiałom. Zastosowana cordura gwarantuje dużą odporność na przetarcia i rozdarcia.

Plecak składa się z dużej komory głównej wyposażonej w kieszeń na wkład hydracyjny z możliwością wyprowadzenia rurki na zewnątrz. Wygodne przenoszenie w ręce umożliwia szeroki uchwyt transportowy.

 Dwie zewnętrzne kieszenie z odpowiednio rozplanowanymi organizerami umożliwiają stabilne oraz wygodne przenoszenie dodatkowego ekwipunku (magazynki, noże, mapy itp.). Specjalnie zaprojektowane usztywnienie pleców znacząco podniosło komfort noszenia plecaka. Wszystkie komory zamykane są dwukierunkowym zamkiem błyskawicznym.

Front, dno i boczne ścianki mają naszyte pals (taśmy calowe) systemu troczenia molle (układ taśm calowych przyszytych co cal). Pozwalają one przenosić na zewnątrz plecaka elementy wyposażenia urgent need (pilnej potrzeby) oraz elementów zbyt dużych, aby je zmieścić wewnątrz. Plecak posiada również D-ringi (zamknięte oczka w kształcie litery “D”) na szelkach, umożliwiające zamocowanie do plecaka oprzyrządowanie taktycznego.