Nowym asfaltem przez wieś Granne w gminie Perlejewo

W Grannem na drodze powiatowej została położona nowa nawierzchnia asfaltowa na odcinku 630 metrów. Prace rozpoczęły się w maju i były możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy Powiatu Siemiatyckiego z Gminą Perlejewo oraz pozyskaniu przez powiat dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace budowlane za kwotę blisko 394 tysięcy złotych wykonała spółka “Maksbud” z Bielska Podlaskiego.

W symbolicznym otwarciu drogi po remoncie uczestniczyli: Starosta Powiatu Siemiatyckiego Marek Bobel, Wicestarosta Sylwester Zgierun, Wójt Gminy Perlejewo Jakub Krzysztof Wierzbicki, Przewodniczący Rady Gminy Perlejewo Bogdan Radziszewski, Radni Gminy Perlejewo: Krzysztof Parzonko, Beata Pietranik, Elżbieta Jóźwiak, Sołtys wsi Granne Dorota Jasiota, Sołtys wsi Nowe Granne Andrzej Jóźwiak, pracownicy Urzędu Gminy oraz mieszkańcy wsi Granne.

– Serdecznie dziękuję Staroście i Wicestaroście oraz Radnej Powiatu Siemiatyckiego Pani Bożenie Bujno za współpracę, zainteresowanie i troskę – wynikiem czego jest remont tej drogi mówił Wójt Gminy Perlejewo Jakub Wierzbicki.

– Modernizując drogi na terenach samorządów za każdym razem zapraszamy daną gminę do współfinansowania. Powiat od wielu lat nie prowadzi inwestycji drogowych samodzielnie, tylko przy współpracy ze wszystkimi gminami z zastosowaniem wypraktykowanej zasady partycypacji w wysokości 50% kosztów robót – mówił Starosta Marek Bobel. – Dzięki temu do tej pory przebudowano i wyremontowano znacznie więcej odcinków dróg powiatowych w poszczególnych gminach. Wykonujemy wspólnie wiele ważnych zadań, gdzie dobra współpraca jest nieodzowna i nieunikniona.

Warto wspomnieć iż powiat siemiatycki prowadzi prace związane z planowaną budową nowej przeprawy mostowej w Grannem, która docelowo połączy Powiat Siemiatycki i Powiat Sokołowski, Województwo Podlaskie z Mazowieckim oraz gminę Perlejewo z gminą Jabłonna Lacka. Inwestycja w głównej mierze ma być sfinansowana z rządowego programu “Mosty dla regionów”.