Siemiatycki SP ZOZ w czołówce najlepiej zarządzanych szpitali w Polsce

W tegorocznej edycji ogólnopolskiego – prestiżowego rankingu „Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group” doceniony został Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach, który zajął VII miejsce w Polsce w swojej kategorii (kontrakt z NFZ od 10 do 69 mln zł). Organizatorem rankingu jest FF Banking Group i ogólnopolski dziennik „Rzeczpospolita”.

kolaż zdjęć liderzy zarządzania

O wysokiej pozycji szpitala decydowały takie kryteria jak rentowność sprzedaży, dynamika kontraktu z NFZ, płynność szybka oraz dynamika aktywów. Lista “Liderów zarządzania” została ogłoszona na uroczystej gali, która odbyła się 24 listopada w Łodzi. Uczestniczył w niej Andrzej Szewczuk – dyrektor siemiatyckiego szpitala.

 liderzy zarządzania gala

Cieszę się, że nasz szpital został wyróżniony tak cenną i prestiżową nagrodą. To pokazuje, że nawet mniejsze jednostki mogą być zauważane i docenione za efektywne i skuteczne zarządzanie. To szczególnie cenne wyróżnienie, bo oparte o obiektywne, ekonomiczne kryteria. Szpital znalazł się w czołówce najlepiej zarządzanych szpitali w Polsce, co jest oczywiście zasługą całego personelu, którzy tworzy nasz zakład. Nie sposób nie wspomnieć o organie założycielskim, czyli powiecie siemiatyckim. Mamy ogromne wsparcie w swoich działaniach ze strony Starosty Marka Bobla, całego Zarządu Powiatu Siemiatyckiego, Rady Powiatu Siemiatyckiego. To wyróżnienie dla nas Wszystkich, nieskromnie mówiąc zasłużyliśmy na to – mówi dyrektor Andrzej Szewczuk. Ta nagroda tylko utwierdza nas w przekonaniu, że sprawy szpitala idą we właściwym kierunku.

liderzy zarządzania rzeczpospolita

W tej edycji zestawienia „Liderzy Zarządzania” oceniano 317 szpitali w trzech kategoriach, w zależności od wielkości posiadanego kontraktu z NFZ. Ocenie zostały poddane wskaźniki takie jak: rentowność sprzedaży, dynamika kontaktu z NFZ, płynność szybka, dynamika aktywów, a także jakość opieki nad pacjentem. Siemiatycki szpital był oceniany w kategorii szpitali z kontraktem z NFZ między 10 mln – 69 mln zł.

liderzy zarządzania

liderzy zarządzania