Nowoczesny sprzęt i wnętrza – oddział jednego dnia i ortopedia w siemiatyckim szpitalu!

W siemiatyckim szpitalu trwają intensywne prace budowlane związane z realizację inwestycji pn. „Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa i zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń po dawnej centralnej sterylizacji na potrzeby Pododdziału Ortopedycznego oraz istniejących pomieszczeń kuchni na potrzeby Oddziału Jednego Dnia”. Koszt inwestycji to ponad 6,2 miliona zł – realizacja jest możliwa dzięki wielomilionowej unijnej dotacji, o którą zabiegał Starosta Siemiatycki Marek Bobel wraz z Andrzejem Szewczukiem Dyrektorem SP ZOZ Siemiatyczach.

oddział jednego dnia siemiatycze

W siemiatyckim starostwie odbyło się spotkanie robocze dotyczące realizowanej inwestycji, podczas którego omówiono postęp prac budowlanych oraz wystrój i wyposażenie poszczególnych pomieszczeń. Oddziały zostały przyjaźnie zaprojektowane dla pacjentów, ale również lekarzy i pielęgniarek. Zarówno inwestor SP ZOZ Siemiatycze jak i wykonawca, czyli białostocka „Versamed” zadbają o to, by wystrój poszczególnych pomieszczeń w sposób harmonijny łączył specjalistyczną funkcję z kameralną atmosferą, w której pacjent może poczuć się komfortowo, intymnie. Natomiast personel będzie miał zapewnione bardzo dobre warunki do pracy. Przedmiotem współpracy przy realizacji projektu są zarówno: sala operacyjna, sale pacjentów, pomieszczenia dla lekarzy i pielęgniarek, jak i części wspólne oddziałów.

oddział jednego dnia siemiatycze

Poza kwestiami natury estetycznej zarówno inwestor jak i wykonawca zwraca szczególną uwagę na sferę funkcjonalną i użytkową . We wnętrzach zostaną zastosowane najwyższej klasy materiały o bardzo dobrej odporności na codzienne użytkowanie i spełniające restrykcyjne normy dotyczące zastosowania w obiektach służby zdrowia. Dzisiaj można śmiało powiedzieć iż pomieszczenia będą wyglądały bardzo nowocześnie!

oddział jednego dnia siemiatycze

Przypomnijmy iż na bazie pomieszczeń między innymi po dawnej kuchni powstaje blok operacyjny wraz z salami pobytowymi dla chorych. Całość będzie wyposażona w supernowoczesny sprzęt medyczny. Oddział Jednego Dnia pozwala na szybki powrót do domu, zmniejszając do minimum ryzyko pojawienia się powikłań. Dlatego też zabiegi wykonywane w ramach chirurgii jednego dnia są mało inwazyjne oraz poprzedzone badaniami diagnostycznymi. W ramach oddziału jednego dnia wykonywanych jest wiele zabiegów, których lista powiększa się z roku na rok. Do najbardziej popularnych należą między innymi operacje z zakresu ortopedii, urologii, czy ginekologii.

oddział jednego dnia siemiatycze

Natomiast na bazie pomieszczeń po byłej sterylizatorni powstaje nowoczesny oddział urazowo – ortopedyczny. Nowoczesne sale z łazienkami, przestrzenne wnętrza, komfortowe i bezpieczne warunki dla pacjentów i personelu medycznego, wysoki standard wyposażenia medycznego – taki właśnie będzie oddział ortopedii w siemiatyckim szpitalu.

oddział jednego dnia siemiatycze

W ramach swojej działalności oddział urazowo-ortopedyczny będzie oferował pacjentom najnowocześniejsze metody leczenia schorzeń narządu ruchu oraz kompleksową opiekę.Nowoczesne szpitalne oddziały zostaną oddane do użytku jesienią tego roku! Koszt inwestycji wynosi 6 261 496,18 zł z czego dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego to kwota 3 719 943,38 zł.

oddział jednego dnia siemiatycze

oddział jednego dnia siemiatycze

oddział jednego dnia siemiatycze