Mieszkańcy Nurca cieszą się z nowej asfaltowej drogi

otwarcie drogi nurzec

 Do tej pory mieszkańcy Nurca korzystali z drogi o nawierzchni brukowej, co było dla nich bardzo uciążliwe. Po wielu latach doczekali się wreszcie nawierzchni asfaltowej. Powiatowa inwestycja była możliwa dzięki pozyskanej 2 milionowej dotacji z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Rozbudowa dotyczyła 1,6 km drogi powiatowej nr 1766B Milejczyce – Klukowicze. Prace budowlane na zlecenie powiatu wykonało Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „Maksbud” z Bielska Podlaskiego. Koszt nowo otwartego odcinka drogi to 3 mln 200 tys. zł. Z czego 2 mln stanowi rządowe dofinansowanie, po 600 tys. zł dołożyły powiat siemiatycki i gmina Nurzec -Stacja.

otwarcie drogi nurzec

W symbolicznym otwarciu drogi, które odbyło się 20 czerwca wzięli udział parlamentarzyści Poseł RP Jarosław Zieliński i Senator RP Jacek Bogucki, Wicewojewoda Podlaski Tomasz Madras, Starosta Marek Bobel, Wicestarosta Sylwester Zgierun, Wójt Gminy Nurzec-Stacja Piotr Jaszczuk, Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Henryk Boguszewski, członek Zarządu Powiatu Siemiatyckiego Jan Markiewicz, radni gminni, strażacy, duchowni kościoła katolickiego i prawosławnego. a także licznie zgromadzeni mieszkańcy wsi Nurzec.

otwarcie drogi nurzec

Gdyby nie wsparcie rządowe to mimo tego, że my bardzo chcemy realizować wiele inwestycji i realizujemy je, to na tę drogę musielibyśmy jeszcze długo czekać. Cieszę się, że współpraca na linii powiat – samorząd gminy – parlamentarzyści układa się znakomicie. Współpraca ta przekłada się na inwestycje, które realizuje powiat, a realizujemy ich mnóstwo, bo w skali powiatu już w tym roku jest 90 mln zł na inwestycje. Nigdy wcześniej nie było takich środków na inwestycje – mówił podczas otwarcia drogi Starosta Marek Bobel.

otwarcie drogi nurzec

Gmina Nurzec Stacja od lat zabiegała o tę drogę, ale jak podkreślał Wójt Piotr Jaszczuk dopiero bardzo dobra współpraca z powiatem siemiatyckim i pieniądze rządowe pozwoliły spełnić coś co wydawało się nierealne.

otwarcie drogi nurzec

Ta droga miejscami była tragiczna i walczyliśmy o nią od wielu lat. Przez dwie kadencje byłam radną, od 17 lat jestem sołtysem i cały czas walczyliśmy o drogę i nie odpuszczaliśmy. Doczekaliśmy się jej i jestem bardzo szczęśliwa – mówiła Małgorzata Kozulko sołtys wsi Nurzec. – W imieniu mieszkańców i swoim bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się, że ta droga została zrealizowana.

otwarcie drogi nurzec

Podczas spotkania z mieszańcami Starosta Marek Bobel poinformował, że to nie koniec inwestycji w tym regionie. W maju przyszłego roku ma być gotowy ostatni ponad 4-kilometrowy fragment drogi łączącej Żerczyce z Nurcem, którego budową zajmie się Przedsiębiorstwo Transportowo Usługowe “Anna” Marek Tarasiuk z Klekotowa.

otwarcie drogi nurzec

otwarcie drogi nurzec