PIKNIK z WOJSKIEM w Siemiatyczach

W sobotę 26 sierpnia odbył się PIKNIK z WOJSKIEM organizowany przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim przy współpracy z Powiatem Siemiatyckim. W pikniku uczestniczyli żołnierze szeregu jednostek Wojska Polskiego oraz US Army prezentujący nowoczesne uzbrojenie. Na odwiedzających czekała również wojskowa grochówka i bigos.

W wydarzeniu udział wzięli: Wiceminister Obrony Narodowej Michał Wiśniewski, Starosta Siemiatycki Marek Bobel, płk Paweł Adam Lachowski – Dowódca 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, ppłk Tomasz Pryzmont – Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Wiceminister Wiśniewski odczytał list od Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. W swoim wystąpieniu nawiązał do tworzonej jednostki wojskowej w Czartajewie. Minister podziękował Staroście za przekazanie terenu pod jednostkę i aktywną pomoc w jej tworzeniu.
Starosta Marek Bobel zaprosił zebranych na uroczyste otwarcie jednostki, które planowane jest w drugiej połowie listopada. Zaznaczył, że w ramach dbałości o bezpieczeństwo narodowe powiat zainwestował w budowę strzelnicy w miejscowości Borysowszczyzna. Równocześnie zachęcił do oglądania prezentowanych sprzętów, w tym do koreańskiego czołgu K2, który będzie na wyposażeniu jednostki w Czartajewie.

Żołnierze zachęcali do zapoznania się z ofertą rekrutacyjną Wojska Polskiego i wstąpienia w jego szeregi, w tym. m.in. jednostki w Czartajewie.
Na placu przed Starostwem zobaczyć można było między innymi: nowoczesny koreański czołg K2, SPZR POPRAD, KTO Rosomak z wieżą 30mm, KTO Rosomak M-3, Hummer.