Przetarg na budowę mostu na Bugu w Grannem ogłoszony!

most granne kolaż zdjęć

Dziś został ogłoszony przetarg na „„Budowę przeprawy mostowej przez rz. Bug wraz z drogami dojazdowymi łączącymi drogę gminną nr 390303W w m. Krzemień Wieś, Gmina Jabłonna Lacka, Powiat Sokołowski, Województwo Mazowieckie z drogą powiatową nr 1728B w m. Granne, Gmina Perlejewo, Powiat Siemiatycki, Województwo Podlaskie”. Zgodnie z założeniami inwestycja ma być realizowana w latach 2024-2025.

Liderem całego projektu jest powiat siemiatycki, biorą w nim udział dwa samorządy wojewódzkie: podlaski i mazowiecki, powiat sokołowski, gmina Perlejewo i Jabłonna Lacka. Nowa przeprawa mostowa będzie miała długość 412 metrów i szerokość od 13,7 do 17,74 m. Dodatkowo powstaną drogi dojazdowe do mostu zarówno po stronie powiatu siemiatyckiego (blisko 300 metrów) jak i powiatu sokołowskiego (1,8 km).

starostwie i wójt gminy perlejewo

– Rozwój infrastruktury drogowej bezpośrednio przekłada się na wzrost potencjału gospodarczego, społecznego, biznesowego i turystycznego. Ten most otworzy nowe możliwości komunikacyjne. Serdecznie dziękuję Posłowi na Sejm RP Jarosławowi Zielińskiemu za nieocenione zaangażowanie w budowę nowego mostu i pomoc w uzyskaniu potężnego rządowego dofinansowania – mówi Starosta Marek Bobel. Dziękuję wszystkim samorządom zaangażowanym w ten projekt za bardzo dobrą i owocną współpracę dla dobra mieszkańców nadbużańskiej ziemi.

wizualizacja most granne

Przypomnijmy iż powiat siemiatycki jako lider projektu otrzyma z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, blisko 121 mln zł, co stanowi 80% wartości całego zadania o wartości ponad 151 mln zł. Inwestycja ta jest możliwa dzięki programowi “Mosty dla regionów” oraz doskonałej współpracy rządu z samorządami.

wizualizacja most w grannem