45. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża – powiat siemiatycki Pamięta

dzień papieski2

W poniedziałek, 16 października przypadła 45. rocznica wyboru metropolity krakowskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża. Nasz rodak do posługi w Stolicy Piotrowej przybrał imię Jan Paweł II. Jego pontyfikat trwał 26 lat, 5 miesięcy i 17 dni. Był najwięcej pielgrzymującym Ojcem Świętym w historii. Bez wątpienia był papieżem przełomów. Człowiekiem wiary, pokoju i dialogu, myślicielem, poetą, a także niestrudzonym pielgrzymem i miłośnikiem gór.

dzień papieski

W Siemiatyczach odbyły się obchody związane z kolejną rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Przed wieczorną mszą świętą (w kościele pod wezwaniem WNMP) pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II poszczególne delegacje złożyły kwiaty i symbolicznie zapalono znicze. Był też czas na krótką modlitwę i wspomnienia o naszym wielkim rodaku.

dzień papieski2

Powiat Siemiatycki reprezentowany był przez Starostę Marka Bobla, Wicestarostę Sylwestra Zgieruna, Przewodniczego Rady Powiatu Siemiatyckiego Henryka Boguszewskiego, Jerzego Szawkało członka Zarządu Powiatu Siemiatyckiego.

dzień papieski3